Bleutech Park

Bleutech Park, ktorý je vyvíjaný Bleutech Park Properties, cieli na to aby priniesol nové technológie a zmenil budúcnosť konštrukčného dizajnu tým, že bude fungovať ako 100% samostatné digitálne mini-mesto.

710 miliardový projekt ačne s výstavbou nabudúci mesiac.

Centrálna funkcia projektu sú bezemisné budovy. K tomu, že sa tam používajú obnoviteľné zdroje energie a zásobareň energie, budú zahŕňať množstvo inovatívnych materiálov, napríklad dýchajúce a energiu vytvárajúce povrchy ako fotovoltaické sklo, a dokonca zem, ktorá dokáže zachytávať enrgiu, keď sa po nej chodí, spolu s novou formou seba-regenerujúceho betónu.

Očisťovanie vody, čistenie mesta od odpadu a dokonca lokalizované čistenie vzduchu sú zahrnuté v dizajne. Zaujímavá je aj kolekcia superstromov a 33 vertikálnych záhrad, ktoré rastú až do 30m výšky, čo môže takisto zvýšiť biodiverzitu.

Bleutech okrem výkonnosti v ochrane životného prostredia ukáže najvošiu automatizáciu a systémy založené na internete ako naozajstné mesto 21.storočia.

Bude tam navyše postavená veža, ktorá bude mať výšku 365m čo je vyššie ako Stratosphere Tower, momentálne najvyššia veža v Las Vegas.

Tento projekt vygeneruje viac ako 25 000 nových pracovných miest a dokončenie je plánované na rok 2025.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here