Smartfóny sa každý rok zrýchlujú a je na to dôvod. Vývojári pravidelne pridávajú do aplikácii nové funkcie a veľkosť súborov a aplikácii sa tým pádom zvyšuje. Povieme si 3 hlavné dôvody prečo máš pomalý smartfón a čo s tým robiť.

1.Máš starý smartfón

Najpravdepodobnejší scenár je, že tvoj smartfón vlastníš trošku dlhšie ako by si mal. Pri Low-ende je optimálna doba výmeny približne raz za 3 roky, pri middle range a high-end smartfónoch sa táto doba zvyšuje až na nejakých 8 rokov. Ak máš tvoj smartfón viac ako 5 rokov tak najväčšie problémy ti pravdepodobne spôsobuje batéria, zastaraný systém a slabé cpu. V tomto prípade ti odporúčam ti pozrieť tento článok .

Super článok na menežment RAM: https://www.androidauthority.com/how-much-ram-do-you-need-in-smartphone-2019-944920/

2.Aplikácie alebo súbory ti zaberajú príliš veľa miesta

Minule som písal o tom, že 256Gb v smartfóne je minimum. Ak si priemerný používateľ smartfónu, ktorý často fotí a má nainštalovaných viac ako 10 aplikácii tak si sa pravdepodobne stretol s tým, že nemáš dostatok miesta alebo, že tvoj smartfón reagoval neobyčajne pomaly. V tom prípade ti odporúčam pozrieť si tento článok.

3.Tvoj smartfón chytil vírus

Už dávno nie je doba kedy bol trh smartfónov nezaujímavým miestom pre smartfón. Tým, že dnes máme v smartfónoch toľko aplikácii a dát je pre hackerov čoraz atraktívnejšie robiť vírusy, ktorými vás môžu okradnúť o cenné dáta. Vírus môže nepríjemne spomalovať smartfón, viac sa dozvieš tu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here