Úvod

Možno to znie ako absolútne sci-fi, ale v podobnej situácii ako Smer sa ocitlo aj SNS. To malo v predchádzajúcich v predchádzajúcich voľbách okolo 8%. Smer má síce na prvý pohľa oproti SNS výhodu. Na druhej strane môže byť tento pohľad veľmi klamlivý. Smer mal vždy síce oproti SNS personálne aj odborne navrch. Problém s médiami majú však obidve strany. U Smeru to znamenalo hlavne prepad o 10% po kauze vraždy novinára a absolútne tragickej kampani, ktorou Smer mohol osloviť snáď len extrémistických fanatikov.

Veľmi slabá opozícia:

Už za pár dní si stihol Smer vyslúžiť viacero prívlastkov ako je slabá/neschopná alebo dokonca toxická opozícia. Problém je, že Smer svoj politický kapitál vypálil na kauzách, ktorých mal počas 12 rokov vládnutia nadmerné množstvo. Problém je ako už poukázal aj dennikN. Zabudnime na Kotlebovcov. Tí podľa mňa okrem nenávistných prejavov politiku nedokážu robiť. V žiadnej forme. Ostáva teda už len Smer, ktorého predseda je absolútne neschopný sformulovať konzistentnú myšlienku. Úprimne povedané moc jeho tlačovky sledovať ani nemusím. A ani nechcem. Keby robil normálnu opozíciu a zmyselne vyčítal kroky koalíce tak by o tom písali všetky média a možno by postupne prestali opisovať o aké pokrytectvo ide zo strany Smeru. To by sa však Fico musel vedieť pozrieť na svet racionálne cez oči voličov. Nie ako nahnevaný predseda zombie subjektu.

Na východe nič nie je a v Bratislave nežijú ľudia reálny život

Asi najlepšie vystihuje smer veta v Bratislave nežijú ľudia reálny život. Ja si dovolím tvrdiť opak. Práve Bratislava je reálny život. 21.storočie prináša mnohé výzvy a inovácie a Bratislava je na Slovensku asi najlepším stelesnením toho najlepšieho a najhoršieho čo sa môže stať. Hovorím to ako Bratislavčan, ktorý tu žije celý život, ale nebojí sa cestovať po Slovensku. Na jednej strane tu máme katastrofálne ovzdušie a trápia nás dlhodobo problémy s bezdomovcami. Na druhej strane sa tu stavajú moderné stavby a Bratislava poskytuje veľmi veľa možností sociálneho a kultúrneho vyžitia. Tak ako sa na hlavné mesto patrí. Je takisto logické, že ľudia z hlavného mesta budú mať v priemere vyššie vzdelanie a aj vyššiu životnú úroveň. Bratislava je centrom trendov a pokroku. Podobne bude vyzerať o pár rokov väčšina miest a trend modernizácie a rozširovania sa bude už iba zrýchlovať.

Smer to však na čele s Pellegrinim zdá sa nepochopili. Výsledkom je to, že politika Smeru sa čoraz viac začína vzďalovať reálnemu životu, ktorý paradoxne kulminuje a rozkvitá v mestách, ktoré Smer neznášajú.

Erik Tomáš a trápna kampaň

Erik Tomáš je stelesnením viacerých nepríjemných povahových čŕt politikov Smeru. Ukričaný, nesympatický a hlavne zákerný. Nepochybujem, že najväčšiu časť kampane mal na starosti on. To znamená, že hlúposti ako zodpovedná zmena a veľa kandidátov jediný premiér pochádzali buď z jeho hlavy priamo alebo od ľudí, ktorí sa na neho podobajú. Ľudia ich samozrejme prekukli a pochopili, že je to len trápny marketingový trik, ktorý nakoniec nepresvedčil nikoho príčetného. Miesto toho aby Smer urobil 180 stupňovú otočku tak ich marketing čoraz viac splýva formou aj obsahom s Kotlebovcami.

Skorumpovaná krajina a rozobraté financie

Najviac bude po 12 rokoch vládnutia smeru však viditeľný stav, v ktorom nám ho diletanti z tejto strany nechali. Súdnictvo je prehnité a ľudia ako Kičura Kočner sú stelesnením toho najhoršieho čo Smer dokázal vyprodukovať za posledné roky. Okrem toho máme na Slovensku krízu, ktorá by sa dala prežiť keby sme hospodárili rozumne a nechávali si nejakú fiškálnu rezervu na nečakané prípady ako je korona. Miesto toho sme tesne pred voľbami boli svedkami veľkej predvolebnej korupcie a celkovo dostala vláda krajinu v absolútne katastrofálnom stave nepripravenú na akékoľvek nebezpečenstvo ako je napríklad korona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here