Oneplus 8 sa tento rok rozhodlo trošku zmeniť stratégiu. Miesto vydania flagship killeru vydali 2 smartfóny. Ani jeden sa moc nedá nazvať flagship killerom, ale oneplus 8 sa im naozaj podaril.

Špecifikácie:

  • SD865
  • 12GB RAM
  • 4300mAh kamera
  • FHD+ Amoled displej
  • cena: okolo 650€
  • Android 10

Oneplus telefóny sú už tradične tým najlepším čo sa dá na trhu zohnať. Oneplus nemá ako firma zase také veľké prostriedky na R&D ako má Samsung alebo Apple. Napriek tomu však vždy zoberie najdôležitejšie trendy a urobí z toho excelentný produkt za dobrú cenu. Tento rok síce cena znovu poskočila asi o 50€ dá sa to však Oneplus ospravedlniť, keď porovnávame ceny všetkých ostatných smartfónov na trhu. Galaxy S20 začína na cene 900€ a pritom neponúka nič viac ako Oneplus za dosť nižšiu cenu.

Flagship Killer? Určite áno:

Oneplus postupne upúšťa od stratégie flagship killerov. Ide hlavne o to, že marže takýchto telefónov sú veľmi nízke a celkovo je priestor vo flagship priestore relatívne prázdny.

Iphone 11 začína na 800€ a ponúka absolútne smiešne množstvo funkcií a slabý hardware. Xiaomi ponúka kvalitnú Mi10, Huawei má skvelú P40, ktorá je bohužiaľ bez google play služieb, LG ako obvykle vydá nejakú hlúposť a Nokia zjavne hibernuje alebo čaká na nejaký vhodný moment. Takže Oneplus je momentálne vo vynikajúcej pozícii aj s cenou aj s parametrami. Dizajn dokázal Oneplus zladiť dokonale a systém bude pravdepodobne tak ako obvykle veľmi vyladený. Jedine čo mi možno trošk chýba je nejaký vlastný rad inovácii alebo dizajnu. Je síce pravda, že dizajnovo sú odlišní ako tohtoročné experimenty od Samsungu alebo nudný dizajnový jazyk Apple. Chýbajú však nejaké detaily, ktoré by mohlo Oneplus v budúcnosti doladiť. Čo sa týka funkcií Oneplus 8 má v sebe všetko najlepšie čo sa dáva očakávať od smartfónov v tejto cenovej kategórii a veľa vecí navyše. Vlastné originálne funkcie mú však chýbajú a to trošku uberá na sviežosti zariadenia. Dúfam, že Oneplus nebude takto konzervatívne v budúcnosti a nabudúce sa pokusí experimentovať. Samozrejme nie ako LG…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here