Dnes by som rád trošku pouvažoval nad dizajnom a trendami, ktoré momentálne prevládajú v smartfónoch. Hlavné zariadenia, ktorým by som sa rád venoval sú LG Velvet, Oneplus 8, Samsung S20 Ultra a Fold. Každé z týchto zariadení sú súčasťou mozaiky a sú predstaviteľmi hlavných trendov, ktoré sa momentálne vyskytujú v smartfónoch.

Oneplus 8-svieži, ale zároveň konzervatívny dizajn:

Dizajn smartfónov je do veľkej miery obmedzený budgetom a ovplyvnený rôznymi trendami. Oneplus 8 po dizajnovej stránke kombinuje to najlepšie zo svojho predchodcu a do istej miery dobieha vlajkové lode aj vo funkcionalite a prémiovosti. Telefón vyzerá veľmi dobre, ale nepridáva žiadne inovácie. Oneplus sa snaží asi snaží dostať do smartfónu len to najdôležitejšie a dizajnovo to zladiť s dobou, ale potom dostávame smartfón, ktorý je síce zaujímavý, ale veľmi rýchlo sa opozerá.

Samsung S20 Ultra-experiment, ktorý moc nevyšiel:

Samsung S20 Ultra ukazuje čo je zle s dizajnom smartfónov. Resp. čo sa občas stáva ak to výrobca prepáli. Je síce pravda, že telo a celkový vzhľad pôsobí veľmi moderne. Kamera však pôsobí veľmi nevzhladne a dosť to kazí celkový image. S20 pritom vyzerá celkom normálne aj keď tam by sa tiež hodilo to trošku vyladiť, ale dá sa to pochopiť. Asi Samsung nedokázal integrovať do nejakého normálneho dizajnu funkcionalitu tak sa rozhodol pre toto riešenie a výsledok nie je dobrý.

LG Velvet-zaujímavý dizajn, aj keď LG to asi nezachráni:

LG dúfa, že so svojim novým smartfónom si aspoň trošku napravia reputáciu. Som rád, že sa LG do toho pustilo. Problém je však, že LG sa do dizajnového smartfónu pustilo po dlhej vlne nepodarkov a zlých modelov, ktoré pravdepodobne nenávratne poškodili reputáciu ľudí v túto značku. LG pravdepodobne tento model pomôže, ale značku to nezachráni. A to je škoda. Na druhú stranu LG šancí malo veľa a ani jednu poriadne nevyužili.

Samsung Galaxy Fold-konečne to prišlo:

Úprimne som asi dosť biased. Ale po rokoch čakania na Galaxy Fold som veľmi rád, že konečne prišiel na trh smartfón so skladateľným displejom. Aj napriek viacerým problémom, ktoré sa u neho vyskytli je podľa mňa koncept skladačiek veľmi racionálny a zároveň inovatívny. S tým, že rád čítam knihy a pozerám videá na smartfóne dáva význam, že si otvorím smartfón, ktorý sa tým pádom premení na tablet. Dúfam, že doriešia problémy, ktoré mali s obrazovkou a dajú do toho špičkový hardware. Presne toto sme však potrebovali a ostatní výrobci by si mali zobrať príklad.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here