Smartfóny prešli veľký kus cesty. Iphone bol predstavený v roku 2008 a medzitým prišla už jeho 12 iterácia.

Takisto ako aj high-end segment sa však posúva aj mid-range a low-end. Low-end je práve zaujímavý tým, že ponúkne použiteľnú výbavu za niekoľkonásobne nižšiu cenu. Pritom low-end pravidelne ponúka smartfóny, ktoré sa dajú dizajnovo a častokrát aj výkonov porovnať s mid-range kúskami z minulého roka. Zaujímavé sú napríklad zariadenia od Nokie alebo smartfóny z dieľne Xiaomi, hlavne séria Note a Redmi. Čo však bude tvoriť ideálnu výbavu Low-Endu v roku 2021 a aké parametre sa dajú očakávať?

Batéria:

Batérie sú väčšinou poprednou stránkou low-endových smartfónov. Mali by sme vidieť v bežnej výbave 5000 a možno aj 6000mAh batérie, ktoré udržia smartfón nabitý aj niekoľko dní.

RAM a ROM:

Štandardom v low-ende sa stane 128Gb internej pamäte a 4gb ram, Ak si priplatíte však viac môžete dostať aj 256Gb ROM a 6Gb ram.

Funkcie:
Čo sa týka funkcií a rôznych gimmicks tak tam neočakávajte veľa. Základné funkcie zo smartfónov tejto generácie tam určite budú. Hovoríme hlavne o 5G a viacerých predných kamerách.

Spracovanie:

Nabudúci rok by sme sa konečne mohli dočkať prémiovo vyzerajúceho low-endu. Pekné spracovanie a telo je relatívne lacný a nenáročný spôsob akým môžu výrobcu zvýšiť dojem na zákazníka.

Procesor:

Výkonovo sa low-end bude pohybovať v hladine čipov 765G alebo 855 z minulého roka. Najväčšie očakávania mám od firmy mediatek, ktorý sa opäť snaží vydobiť svoje miesto ale aj napríklad Samsung, ktorý sa chystá na novú litografiu koncom tohto roka.

Záver:

Ak si v roku 2021 kúpite low-end dostanete balíček približne na úrovni minuloročných high-endov ako je napríklad S10 alebo Iphone 11. Nebudú mať však tak dobrý foťák alebo vodeodolnosť ale budú mať v sebe efektívnejšie procesory s podobným výkonom, lepšie funkcie a hlavne najnovší operačný systém.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here