1.Neuralink:

Plán Elona Muska spojiť mozog človeka s počítačom konečne naberá jasné kontúry. Pomocou neuralinku budú ľudia schopný uploadovať informácie priamo do mozgu pomocou elektród, ktoré budú vysielať signály.

2.Nanoboti

Nanoboti budú v budúcosti slúžiť ako dôležitá súčasť medicíny a inžinierstva. Výskum nanorobotov momentálne prebieha v plnom prúde a prvé výsledky by mali prísť okolo roku 2030.

3.Vertikálne farmy

Vertikálne farmy využívajú princíp vertikálne uložených vrstiev, ktoré sú integrované do rôznych budov na pestovanie čerstvej zeleniny a ovocia. Tento spôsob je podobný skleníkom, ale na rozdiel od skleníkov majú vertikálne farmy omnoho väčšie možnosti využitia.

4.Fúzna energia

Nukleaŕna energia využía takzvané fúzne eaktory na vytváranie energie. Miesto štiepenia atómov sa vo fúznom reaktory atómy spájajú a tým sa vytvára energia. Tieto reaktory sú absolútne bezpečné a nevytvárajú žiadny radioaktívny odpad. Fúzna energia by sa mala stať životaschopnou okolo roku 2050.

5.Umelá inteligencia

Umelá inteligencia začína byť veľkým buzzwordom. Má aj prečo. Machine learning má čoraz väčšie využitie v reálnom svete a čoraz viac firiem dokáže túto technológiu využiť.

Pokrok k nanotechnológiam 10%
Funkčný neuralink 34%
Strong AI je vytvorená 8%
Generácia Z sa dostáva do popredia 51%
Fúzna energia je použiteľná 65%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here